O nas

Centrum Psychodietetyki i Leczenia Zaburzeń Odżywiania "Przemiana" powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczeństwa, dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania się. To miejsce stworzone z myślą o wszystkich osobach,  dla których jedzenie stało się czymś więcej niż tylko źródłem energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Gama problemów dotyczących jedzenia jest niezwykle duża i ciągle rośnie. Świadomość naszego społeczeństwa wzrasta, jednak skala problemów także.

Podstawowym założeniem centrum stało się stworzenie miejsca świadczącego profesjonalną pomoc zgodnie z najnowszą wiedzą psychologiczną i medyczną. Nowa, prężnie rozwijająca się dziedzina nauki, jaką jest psychodietetyka, daje nam wiedzę i narzędzia do pracy oraz pomaga rozwijać umiejętności naszych specjalistów.

Głównym celem Centrum Psychodietetyki i Leczenia Zaburzeń Odżywiania „Przemiana” jest wykorzystywanie wiedzy psychologicznej w  procesie zmiany zachowań zdrowotnych oraz leczenie zaburzeń odżywania w procesie psychoterapii.

Oferta centrum, w nawiązaniu do powyższych celów, obejmuje głównie kompleksową pomoc dla osób odchudzających się oraz wszystkich tych, którzy chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy a także dla osób cierpiących m.in. na bulimię, anoreksję i zespół kompulsywnego objadania się.  

Prowadzimy także działalność edukacyjną związaną z tematyką zdrowego stylu życia. W naszej ofercie znajdują się wykłady, warsztaty umiejętności psychospołecznych oraz pokazy kulinarne zdrowych i pełnowartościowych posiłków i przekąsek.  

Posiadamy programy promujące multidyscyplinarne podejście do zmiany zachowań zdrowotnych, polegające na współpracy specjalistów z różnych dziedzin i wspieraniu pacjenta w pełnym zrozumieniu problemów.

Założycielką i pomysłodawczynią centrum jest mgr Dominika Kulasza, psycholog i psychoterapeutka zainteresowana od wielu lat tematyką zdrowego żywienia, wpływem jedzenia na zachowanie człowieka oraz leczeniem zaburzeń odżywiania się.

Otwarcie centrum stało się możliwe głównie dzięki współpracy z założycielką Instytutu Psychodietetyki dr. Anną Januszewicz. Jako placówka partnerska Instytutu Psychodietetyki możemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

 

Szukaj aktualności:


Formularz zgłoszeniowy

Kliknij, aby pobrać formularz zgłoszeniowy:

Pobierz


Bądź na bieżąco: