Leczenie Zaburzeń Odżywiania


Indywidulne wsparcie dla bliskich

Osoby cierpiące na anoreksję, bulimię czy zespół gwałtownego objadania się, żyjąc w społeczeństwie oraz funkcjonując w systemie rodzinnym, często mają trudności w relacjach z bliskimi. Z drugiej strony, bliscy osób chorujących na zaburzenia odżywiania mogą mieć trudności w zrozumieniu zmagającej się z chorobą ukochanej osoby i pogodzeniu się z jej autodestrukcyjnymi zachowaniami.

Codzienne życie z osobą chorującą na zaburzenia odżywiania może stać się źródłem cierpienia, poczucia bezradności i bezsilności u najbliższej rodziny. Często brak wiedzy na temat choroby ukochanej osoby utrudnia kontakt i powoduje narastanie nieporozumień i konfliktów.

Nasza oferta pomocowa skierowana jest nie tylko do osób chorujących, ale także dla ich bliskich, którzy niejednokrotnie także potrzebują wsparcia i pomocy psychologicznej. Podczas indywidualnych spotkań z psychologiem bliscy mogą nauczyć się reagować w taki sposób, by zminimalizować konflikty i nieporozumienia, a także nauczyć się lepiej zrozumieć czasem dziwne i nietypowe zachowania ukochanej osoby.

Indywidualne wsparcie dla bliskich to spotkanie ze specjalistą trwające zwykle ok 50 min. Częstość wizyt uzależniona jest od indywidualnych potrzeb osoby, zazwyczaj  raz w miesiącu.

 

Pamiętaj zaburzenia odżywania dotyczą nie tylko chorujących, ale także osób w  ich najbliższym otoczeniu. Ty też możesz zgłosić się po pomoc do specjalisty!